KİŞİSEL VERİLER POLİTİKASI

ŞARTLAR & KURALLAR

 

1. Genel

İşbu hüküm ve koşullar 15895 ticaret sicil numaralı LADYBIRDS Tekstil ve Tic Ltd. Şti. 'den (bundan böyle "LADYBIRDS" veya "biz" olarak anılacaktır) LADYBIRDS internet sayfası, telefon internet sayfası veya aplikasyon veya telefon aracılığı ile müşteriler ( bundan böyle "siz" olarak anılacaktır) tarafından verilen tüm siparişler için uygulanacaktır.

ladybirds.com.tr’yi kullandığınızda ve/veya bir sipariş verdiğinizde, burada belirtilen şart ve hükümlere tabi olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Lütfen, siparişinizi vermeden önce şartları dikkatle okuyunuz.

Yalnızca, vesayet altında olmayan ve bir tüzel olarak hareket etmeyen, ikamet adresi  Türkiye’de bulunan 18 yaş veya üzeri kişiler ve posta yönlendirme kuruluşları sipariş verebilir.

Belirli bir zamanda ladybirds.com.tr’ e herhangi bir ürün veya hizmetin dâhil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin her an mevcut olduğu anlamına gelmez veya mevcut olacağını garanti etmez. Bir ürünün satışını herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutarız.

Tarafınıza önceden haber vermeden bu Şartları zaman içerisinde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sipariş için geçerli olacak şartlar, siparişinizi verdiğiniz an itibariyle ladybirds.com.tr’ de yer alan şartlar olacaktır.

LADYBIRDS, size mümkün olan en iyi online işlem deneyimini sağlamayı arzu eder. Bunu mümkün kılmak için, hizmetlerimizin hiçbir şekilde aksamadan yürümesini sağlamak zorundayız. (i) Faaliyetimize, ürünlerimize veya hizmetlerimize zarar verebilecek veya bunları olumsuz etkileyebilecek hiçbir içerik veya materyal yayınlamamayı, yaymamayı, dağıtmamayı, yüklememeyi veya tanıtmamayı; (ii) diğer kullanıcıların ladybirds.com.tr sitesini kullanmalarını kısıtlayıcı, engelleyici veya zorlaştırıcı, ya da sitenin güvenliğini olumsuz etkileyici şekilde davranmamayı veya bu yönde bir araç kullanmamayı veya (iii) sitede gezinti veya arama yapmak, ya da siteden içerik kopyalamak için herhangi bir cihaz kullanmamayı veya herhangi bir motor, yazılım, araç, sistem, program veya başka bir cihaz veya mekanizma (örümcekler, robotlar, böcekler, avatarlar veya akıllı ajanlar dâhil olmak üzere) kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul ve teyit edersiniz. Bu maddeyi veya bu şart ve hükümler içerisinde yer alan başka bir maddeyi ihlal eden bir kullanıcının siteye erişimini derhal yasaklama ve hesabını kapatma hakkımızı saklı tutarız.

 

2. Fiyatlar ve gönderi bedelleri

ladybirds.com.tr’ de görülen fiyatlara yasal Katma Değer Vergisi dahil olup gönderi bedelleri hariçtir. Her sipariş için gönderi bedeli, siparişinizin boyutundan veya ağırlığından bağımsız olarak aynı olacaktır. Her gönderi şekline ilişkin fiyat, siparişin ödemesi yapılırken net bir şekilde belirtilir.Standart gönderi ücretimiz 10 TL’dir. Eğer siparişinizi bir kerede eksiksiz olarak teslim edemezsek ve birden fazla gönderi halinde teslim etmek zorunda kalırsak, sonraki gönderiler için ek ücret alınmaz.Kapıda nakit ödemelerde hizmet ücreti alınmaz, kredi kartı ödemelerinde 5 TL komisyon alınmaktadır. 

 

 3. Sipariş verilmesi / sözleşme yapılması

Kullanabileceğiniz mevcut sipariş seçenekleri ladybirds.com.tr ve telefondur. Daha fazla bilgi için lütfen iletişim bölümündeki iletişim formu üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. ladybirds.com.tr

Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza bir teyit e-postası gönderilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü siparişiniz gerçekleştirilemeyecek durumdaysa, tarafınıza ilk fırsatta bilgi verilecektir. Eğer bu sipariş için tarafınızdan ödeme yapıldıysa, bu ödemeyi yapmak için kullanılan aynı yöntemle ilgili miktar tarafınıza iade edilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü alternatif bir işlem gerekliyse, bir LADYBIRDS yetkilisi, iade konusu için sizinle irtibata geçecektir.

 

4. Gönderim

LADYBIRDS, sipariş alırken ve işleme koyarken azami özeni göstermekte olup siparişinizi, seçmiş olduğunuz gönderi şekline göre Türkiye'de bulunan bir ikamet adresine teslim etmek için tüm çabayı gösterecektir. KKTC’ye gönderim yapamıyoruz.

LADYBIRDS, siparişleri mümkün olan en hızlı şekilde ve sipariş sırasına göre göndermek için tüm gayreti gösterir. Aksi kararlaştırılmadıkça, siparişinizin teyidiyle birlikte, siparişinizin, Pazar ve tatil günleri hariç olmak üzere 1-4 gün içerisinde teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Öte yandan, teslimatın belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılması amaçlansa da, beklenmeyen olaylar nedeniyle bu süre uzayabilir. Teslimat süresi hiç beklenmese de 30 günü aşarsa, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 

Sipariş vermeden önce, beklenen teslimat ile ilgili detaylar tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza, beklenen teslimat detayları ile ilgili bir teyit e-postası gönderilecektir.

Gönderim prosedörü ile ilgili tüm bilgileri ladybirds.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Siparişiniz programlanan tarihte ulaşmazsa, lütfen [email protected] e-posta adresini kullanarak LADYBIRDS Müşteri Hizmetleri ile görüşünüz.

 

5. Siparişin Müşteri Tarafından İptali

Sipariş verdiğiniz tarihten, sipariş edilen ürünün tarafınıza ulaşması itibariyle 30 gün sonrasına kadar, siparişi iptal edebilir veya ürün iadesi yapabilirsiniz. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız, tarafınıza, bir ürün iade bedelinin oluşmuş olması durumunda ürünlerin LADYBIRDS’ e gönderimine ilişkin standart gönderim ücretini içerecek olan bir ücret iadesi yapılacaktır. Belirli ürünleri tutmak ve siparişinizi sadece kısmen iptal etmek isterseniz, gönderim ücreti iade edilmez. İade prosedürü ile ilgili tüm bilgileri   ladybirds.com.tr tradresinde bulabilirsiniz.

Siparişinizi iptal veya iade etmek isterseniz, lütfen posta yoluyla, tercihen kargo paketinizde yer alan matbu iade formunu kullanarak,www.ladybirds.com.tr adresine girdiğinizde siparişlerim bölümünden hangi ürünleri iade etmek istiyorsanız gerekçesini bildirerek iadenizin onaylanmasını bekleyin ve onaylandıktan sonra anlaşmalı kargo firmasına vererek yollayabilirsiniz , ya da LADYBIRDS Türkiye, LADYBIRDS TEKSTIL ve TİCARET LTD.STI. Bayraklı Mahallesi 1631 Sokak No 24/3 Bayraklı / İzmir adresinden LADYBIRDS Müşteri hizmetlerine mektup göndererek; ya da yerel Tüketici Hakları İdaresi tarafından hazırlanmış standart formu doldurup göndererek tarafımıza bilgi vermeniz ve ürünü/ürünleri, altta 6. bölümde (İadeler) belirtildiği şekilde, yukarıdaki 5.1 no’lu maddede belirtilen 30 günlük süre içerisinde iade etmeniz rica olunur. Ürünlerin ya da ürünleri geri gönderdiğinize dair belgenin tarafımıza ulaşmış olması şartıyla, mümkün olan en kısa süre içerisinde ya da iptal bildiriminizin tarafımıza ulaşmasını takip eden en geç 14 gün içerisinde, ödeme yaparken kullandığınız aynı yöntemle (ya da ürünlerin ödemesi yapılmadıysa, ürünlerin iadesini hesap bakiyenize yansıtarak) tarafınıza iade yapılacaktır. Onayınıza tabi olarak, iade için farklı bir ödeme yöntemi de kullanılabilir, böyle bir durumda tarafınıza hiçbir ek bedel yansıtılmaz.

Eğer tarafınıza ulaşan ürün defoluysa, lütfen derhal LADYBIRDS’ e haber veriniz ve ürünü, alttaki 6. bölümde (İadeler) belirtildiği şekilde iade ediniz. LADYBIRDS, defolu olduğu kabul edilen ürünlerin bedelini eksiksiz olarak iade edecektir. Burada belirtilen hususlar, yürürlükteki herhangi bir yasal hakkı sınırlandırmaz.

 

6. İadeler

LADYBIRDS, tüm ürünlerin tarafınıza ulaşmış oldukları haliyle iade edilmeleri şartıyla, 5. bölüm (Sipariş İptali) gereğince iadesi yapılan tüm ürünlerin ücretini eksiksiz olarak iade etmeyi taahhüt eder. Bu çerçevede ürünler zarar görmüş, bozulmuş, solmuş, tahrif olmuş veya yıpranmış (ürünü deneme amaçlı kullanım dışında) olmamalı, etiketleri sağlam ve eksiksiz halde olmalıdır.

Tüm paketlerinde, ürünleri iade etmeye karar vermeniz durumunda kullanmak üzere bir matbu iade formu yer almaktadır. İade prosedürümüze ilişkin daha ayrıntılı bilgileri irsaliye üzerinde ve İade Prosedürümüz içerisinde, ladybirds.com.tr bulabilirsiniz..

İade edilecek ürünleri Türkiye’deki bir ürün teslim noktasına bırakınız. Ürünün/ürünlerin aynı zamanda evinizden iade alınmasını da tercih edebilirsiniz.

 

7. Ödeme yöntemleri

Ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Kredi kartı,banka kartı,havale, kapıda nakit veya kapıda kredi kartı ile ödeme
Ödeme bilgilerini, sipariş verdiğiniz anda, geçerli bir kredi kartı veya banka kartı (VISA veya Mastercard) kullanarak girebilirsiniz.İlgili tutar hemen kartınızdan çekilecektir.Havale ile ödeme yapmak isterseniz, şirket hesabına ödeme yapabilirsiniz. Havale ile ödeme yaptığınızda hesaplarım bölümünden havale bildirim formunu detaylı olarak doldurarak bize iletmelisiniz. Aksi takdirde sipariş gönderimlerinizde gecikme olabilir.Kapıda ödeme seçeneğinde ise nakit ödemelerde herhangi bir fark yansımazsak, kredi kartı çekimlerinde 5TL tarafınıza bir komisyon yansıltılmaktadır.LADYBIRDS, kredi kartının veya banka kartının geçerliliğini, sipariş bedeline ilişkin olarak kredi durumunu ve alıcının adres bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak siparişler tarafımızdan reddedilebilir.


LADYBIRDS Puan
Web sitesinden yapacağınız alışverişin tamamını ya da bir kısmını LADYBIRDS'te yaparak biriktirdiğiniz alışveriş puanlarını alışveriş çekine dönüştürerek puan karşılığınızdaki tutarı toplam ödeyeceğiniz tutardan düşebilirsiniz.

 

Doğru bir e-posta adresi verme ve e-posta adresinizin değişmesi durumunda LADYBIRDS’ e konuyla ilgili bilgi verme yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

 

8. Yükümlülük Sınırımız

Bizim sorumluluğumuzun kısıtlanması ve hariç tutulmasının hukuksuz olacağı durumlarda işbu Şartlardan hiçbiri LADYBİRDS' ün sorumluluğunu hariç tutamamaz veya kısıtlayamaz.

LADYBIRDS, bize veya çalışanlarımıza ve yetkililerimize ait bir ihmalden kaynaklanan ölüm veya kişi yaralanmalarından doğacak yükümlülükleri kabul eder. Tarafımızca veya çalışanlarımız veya yetkililerimiz tarafından yapılacak hatalı beyan ve bilgilendirmelerden doğacak yükümlülük bize aittir.

Buradaki Şartların ihlal edilmesi durumunda, yalnızca, bu ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir neticesi olan kayıplar için yükümlülük tarafımızca kabul edilecektir.

LADYBIRDS, ana kaybın veya zararın bir yan etkisi olan dolaylı kayıplardan, örneğin kar kaybından veya fırsat kaybından; ya da yangın, sel, fırtına, isyan, sivil kargaşa, savaş, nükleer kaza ve terör olayları da dâhil olmak üzere makul kontrolümüz dışında gelişen hadiselerden dolayı işbu Şartlar kapsamında yer alan herhangi bir vecibenin yerine getirilememesinden veya mal teslimi yapılamamasından ötürü sorumlu değildir.

Ladybirds.com.tr üzerinden verilen bir sipariş ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan ötürü tarafınıza karşı doğacak azami yükümlülük, siparişinizin toplam bedeli ile sınırlı olacaktır.

LADYBIRDS’ den internet üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün ile sorun yaşıyorsanız ve sorununuzu LADYBIRDS nezdinde çözemediyseniz, şikâyetinizi Tüketici Hakem Heyeti’ne iletmelisiniz.

 

9. Renkler ve ölçüler

Ürün kompozisyonu ve renkleri de dâhil olmak üzere, ürün özelliklerimizi doğru bir şekilde teşhir etmek için tarafımızca tüm makul çaba gösterilmektedir. Görmüş olduğunuz renk bilgisayar sisteminize bağlı olacaktır ve bilgisayarınızın bu renkleri doğru şekilde gösterdiği tarafımızca garanti edilemez.

ladybirds.com.tr. de gösterilen bir ürünün ölçüleri, o ürüne ilişkin modeli veya kesimi daha iyi anlamanızı sağlamak amacıyla belirtilmiş yaklaşık değerlerdir ve aldığınız ürünün tam ölçülerinin de bu şekilde olacağına dair bir garanti söz konusu değildir. Bir ürünün nihai ölçüleri, üretiminde kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilir.

10. Ürün Garantisi

Satın almış olduğunuz ürünlerde kusurlar varsa, LADYBIRDS yürürlükteki tüm zorunlu garanti düzenlemelerinin gereğini yerine getirecektir. Göndermiş olduğumuz ürünlerde, nakliye esnasında meydana gelen hasar da dâhil olmak üzere belirgin malzeme veya imalat hataları olduğuna dair bir şikâyetiniz varsa, lütfen bizi bilgilendiriniz ve ürünle birlikte gelen matbu iade formunu kullanarak ürünleri gecikmeden iade ediniz.

 

11. Devir ve Temlik

LADYBIRDS, ödeme taksitleri de dâhil olmak üzere malların teslimiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilen her türlü talebi üçüncü şahıslara devir veya rücu etme hakkına sahiptir.

 

12. Bölünebilirlik

İşbu Şartların herhangi bir kısmının kanunen geçersiz olması veya herhangi bir mahkeme veya yasal makam tarafından hükümsüz kılınması durumunda, geride kalan Şartlar geçerli olmaya devam eder.

 

13. Hak Sahipliği

ladybirds.com.tr’ deki ticari markalar ve telif hakları da dahil olmak üzere tüm fikri mülkiyet hakları, LADYBİRDS TEKSTİL VE TİC. LTD ŞTİ. ve bunun bağlı kuruluşlarına veya lisans sahiplerine ait olmaya devam eder. LADYBIRS’ ün izni olmadan, ladybirds.com.tr’nin veya içeriğinin ticari olmayan kendi kişisel kullanımınız dışında herhangi bir şekilde kullanılması, bu içeriğin bütünüyle veya kısmen kopyalanması veya saklanması da dâhil olmak üzere yasaktır.

 

14. Şirket Bilgileri

LADYBIRDS Tekstil ve Tic Ltd Şti
Genel merkezi: Bayraklı Mahallesi 1631 Sokak No 24/3 Bayraklı / İzmir
Sicil numarası: 238290
Vergi numarası: 6070638363
İrtibat Bilgileri: LADYBIRDS Müşteri Hizmetleri

E-posta:[email protected]

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Ladybirds, size en iyi alışveriş hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Çerezler hakkında daha fazla bilgi için: Gizlilik ve Çerez Politikası